druk materiałów 1 ,5% podatku na cele OPP

Ulotka 1,5% podatku

Ulotka 1,5% podatku to najpowszechniejszy sposób na promowanie potrzeb związanych ze wspieraniem celów Organizacji Pożytku Publicznego (OPP).
Ustawodawca przewidział możliwość darowizny na ten cel 1,5% wartości podatku dochodowego za rok 2022.
Możesz przekazać 1,5%, jeżeli wypełniasz PIT–36, PIT–36L, PIT–37, PIT–28, PIT–38 lub PIT–OP na cele tych organizacji jak i konkretne osoby korzystające z usług tych organizacji.

Spis OPP

Wszystkie Organizacje Pożytku Publicznego uprawnione do otrzymywania wpłat, które podlegają odliczeniu od podatku są umieszczone na stronach (ngo.pl):
Sprawdź i wybierz organizacje, którym można przekazać 1,5% podatku.


Ulotki 1,5% i inne materiały reklamowe

Ulotki zawierające zachęty i prezentacje zachęcające do darowizny na rzecz OPP to nie jedyny sposób promocji tych działań. Do tych celów drukujemy:

  • ullotki
  • plakaty
  • wizytówki
  • baner
  • kalendarze

Jeśli potrzebujesz materiałów promocyjnych w tej tematyce skontaktuj się z nami. Od dawna w ramach działalności charytatywnej naszej firmy pomagamy i wspieramy te działania.

Atrakcyjna cena druku

W ramach pomocy zagwarantujemy wyjątkowo atrakcyjne ceny druku, tak, by było to jak najmniej uciążliwe dla Was.

Bezpłatny projekt i przygotowanie do druku

Zaprojektujemy i przygotujemy dla Was ulotki i inne wydruki za bezpłatnie. Chcemy Wam pomóc!


Jakie warunki muszą spełniać materiały promocyjne

Drukując materiały promocyjne związane z promocję OPP tj. ulotki, wizytówki, plakaty należy zwrócić uwagę na obowiązkowe odpowiednie oznaczenie i spełnienie wymogów wynikających z ustaw i rozporządzeń. Czytaj o tym na stronach Portalu organizacji pozarządowych (ngo.pl):

Przekaż 1,5% podatku na cele OPP

Organizacja pożytku publicznego zbiera procent od podatników. Aby zachęcić ich do przekazania środków akurat na nią, produkuje materiały promocyjne (zamawia ogłoszenie w prasie, wykupuje reklamę w internecie, drukuje ulotki itp.). Działania te oznaczają wydatki. OPP może je pokryć z różnych źródeł – np. ze składek (jeśli to stowarzyszenie) lub z projektu (jeśli pisząc projekt przewidziała takie wydatki). W tych przypadkach obowiązek z art. 27c. ust. 1 ustawy (cytowanego poniżej) organizacji pożytku nie dotyczy.
Jeśli jednak do sfinansowania opisanej tu promocji (w całości lub w części) organizacja wykorzysta środki, które otrzymała (co oczywiste – w latach poprzednich) w ramach 1 procenta, to musi o tym poinformować.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *