Jak wygląda założenie agencji reklamowej od podstaw?

Otworzenie jakiegokolwiek biznesu w obecnych czasach nie jest proste. Ciągła niepewność odnośnie obostrzeń oraz prawdopodobnych lockdownów bardzo często skłania nas do zatrzymania ekspansji swoich planów biznesowych. Świetnym sposobem na otworzenie firmy, która przyniesie w obecnych czasach zysk, jest korzystanie z różnego rodzaju franczyz czy też partnerstw, które dają nam możliwość założenia czegoś własnego bez posiadania dużego kapitału. Świetną ofertę partnerstwa w tym zakresie posiada Xeromatic, które posiada ponad 13-letnie doświadczenie w branży druku oraz reklamy, dzięki czemu zdecydowaliśmy się rozpocząć współpracę właśnie z nimi.

Na samym początku drogi biznesowej musimy otworzyć własną firmę. Jest to krok niezbędny, aby wszystko przebiegało zgodnie z prawem. Współpracując z firmą Xeromatic nie musimy zaopatrzyć się w wysokiej jakości sprzęt, który w większości przypadków jest bardzo drogi, ale to omówimy w następnych partiach naszego artykułu. Na samym początku będzie nam potrzebny komputer czy też laptop z internetem oraz program Corel Draw X4, dzięki któremu będziemy mogli sami pracować nad danymi projektami zleconymi przez naszych klientów.

Jeśli nigdy wcześniej nie mieliśmy doświadczenia z wykonywaniem reklam czy też różnego rodzaju grafik, druków itd. z pomocą przychodzi nam właśnie partnerstwo z drukarnią, która udostępnia nam swoje zaplecze techniczne oraz pracownicze. Dzięki temu mamy dostęp do najwyższej jakości obsługi oraz nie musimy ponosić żadnych dodatkowych kosztów. W przypadku współpracy z siecią Xeromatic otrzymujemy wszystko gotowe już na samym wstępie: znak towarowy, wsparcie 24/7, zaplecze usługowe studia graficznego i nie tylko!

Ale jak to wszystko wygląda dokładnie od środka?

Rozpoczynamy prowadzenie takiego biznesu od budowania swojej pozycji na rynku oraz marketingu, aby zdobyć pierwsze zlecenia czy też klientów. Kiedy nadarza się sytuacja, w której klient chce zamówić wizytówki, zabieramy się za tworzenie projektu. Jeśli zostanie on zaakceptowany przez zleceniodawcę, przesyłamy całość do drukarni online, która zajmuje się produkcją. Oczywiście wcześniej ustalamy marżę sprzedawanych produktów, dzięki czemu wiemy, ile na czysto zarabiamy! W przypadku tak doświadczonej sieci jak Xeromatic mamy pewność, że nasze zlecenie zostanie wykonane na czas z najwyższą starannością, a gdy okaże się, że projekt nie nadaje się do druku, zostaniemy o tym poinformowani i będziemy zmuszeni wprowadzić natychmiastowe poprawki.

Ważnym zagadnieniem jest możliwość rozszerzenia swojej działalności nie tylko na druk oraz grafikę, ale także na wykonywanie logotypów, stron www czy też pozycjonowania tzw. SEO. Każda ceniąca się agencja reklamowa w obecnych czasach posiada takie usługi w swoim ,,menu”. Xeromatic pozwala nam na aktywne wykorzystanie internetu, oddając do użytku programistów, dla których stworzenie takich rzeczy jest banalnie proste. Posiadając taki wachlarz możliwości w swoim biznesie możemy śmiało generować wysokie dochody, które będą wpływać na samodzielny rozwój naszej firmy.

Czy własny marketing jest ważny?

Oczywiście, że tak! Aby nasza działalność stała się jak najszybciej rozpoznawalna na danym obszarze musimy także zadbać o nasz wizerunek, dzięki któremu będziemy mogli pozyskać jeszcze więcej klientów. W tym przypadku nie ogranicza nas kompletnie nic! Liczy się tylko i wyłącznie kreatywność. Dużym atutem i plusem w przypadku współpracy z Xeromatic jest wolność. Swój biznes możemy prowadzić z każdego miejsca na ziemi oraz pracować ile tylko chcemy. Nie jest wymagane posiadanie swojego lokalu, bo przecież tak jak wspominaliśmy wcześniej, gotowe projekty zlecasz online! To bardzo zacieśnia nasze działania marketingowe, które możemy głównie skupić na internecie, w którym musimy zbudować silną pozycję.

Reasumując założenie agencji reklamowej w partnerstwie Xeromatic to koszt rzędu około 15 tys. zł netto, gdzie później jedyną opłatą jest ta pobierana miesięcznie w ramach abonamentu w kwocie 399 zł netto. Jeśli będziemy ciężko i sumiennie pracować, a nasz biznes będzie cały czas się rozwijać, dobrym pomysłem może okazać się zakup własnego sprzętu, który jeszcze bardziej zwiększy nasze dochody, a czas realizacji skróci się. W obecnych czasach nie jest łatwo o założenie oraz prowadzenie z sukcesem firmy, natomiast dobra strategia oraz plan działania, jaki otrzymujemy we współpracy z siecią Xeromatic może poprowadzić nas do wymarzonego celu!

Xeromatic – coś więcej niż franczyza

W obecnych czasach ciężko jest rozpocząć własny biznes na swoją własną rękę. Wiąże się to z ogromnymi kosztami oraz możliwością utraty pieniędzy w przypadku kolejnych lockdownów. Współpracując z Xeromatic wszystko odbywa się zdalnie, a jedyne co musisz robić to wykazywać się dużą ochotą do pracy i wcześniej wspomnianą kreatywnością. Bardzo ważnym aspektem jest brak prowizji oraz indywidualne ustalanie marży, dzięki czemu wiesz, ile dokładnie zarabiasz, oraz na ile możesz sobie pozwolić z następnymi zleceniami. Nie musisz zakupić drogich sprzętów czy też zatrudniać pracowników, ponieważ wszystko zlecasz drukarni online czy agencji reklamowej. Jedyny koszt, jaki ponosisz podczas współpracy to miesięczny abonament, który także nie stanowi wysokiej ceny, jak za ogrom atutów, jakie otrzymujesz od partnera. Zastanów się już dziś nad możliwością rozpoczęcia nowego etapu w swoim życiu, później może już być za późno.

O systemie franczyzy Xeromatic doczytasz na stronie: Franczyza Xeromatic – Agencja Druku i Reklamy ALFABET (alfabetreklamy.pl)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *