Ceny papieru rosną w zatrważającym tempie. Niestety ma to wpływ na koszt dostarczanych przez nas materiałów drukowanych. Wydaje się, że sytuacja ta szybko się nie skończy, a czarne scenariusze przewidują dalszy wzrost cen.

Za kilogram papieru przeznaczonego do druku offsetowego z początkiem roku płaciły one 2,80 zł, dwa miesiące temu – 6,20 zł, a teraz cena podskoczyła do 9,20 zł. Prognozy wskazują, że wkrótce przekroczy 10 zł i nie zatrzyma się na tym poziomie” — pisze wnp.pl.
Ceny papieru wzrosły trzykrotnie, sytuacja robi się dramatyczna (wnp.pl)

Oprócz ceny papieru wzrosły i to bardzo znacznie koszty energii elektrycznej oraz ciepła, a to dość znaczny udział w kosztach druku. Ponieważ prowadzenie drukarni jest energochłonne oznaczać to może dalszy czynnik zwiekszający pozom cen oferowanych usług..
Kolejnym czynnikiem mającym wpływ na koszt druku są ceny paliw, które zauważalnie podrożyły koszt transportu.

Z tego powodu nie jesteśmy w stanie zapewnić stałych cen na kolejne wydruki. Oferty i wyceny, które aktualnie przygotowujemy dla naszych klientów mają bardzo krótkie terminy obowiązywania tj. 3-7 dni. Ponieważ ceny tak często zmieniają się w tempie z dnia na dzień, przygotowanie oferty długoterminowej jest praktycznie niemożliwe.

Naszych klientów spotykają także niedogodności spowodowane brakami stosowanych rodzajów papieru, tektury, kartonu itp. Staramy się wtedy stosować zamienniki, które wypełniają lukę na rynku.

Dokładamy starań, by mimo obecnej sytuacji na rynku świadczyć usługi na najwyższym poziomie przy utrzymaniu relatywnie atrakcyjnych cen.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *